Fier/ Mori leje per spital ne e-Albania, gjobitet nga policia per xhamat e zinj-Stop-5 Mars 2021 – Stop
Të Gjitha

Fier/ Mori leje per spital ne e-Albania, gjobitet nga policia per xhamat e zinj-Stop-5 Mars 2021

Jemi në Fier, pasi gruaja e Desart Malasit, pas orarit policor më 7 shkurt, aplikon për leje, sepse duhej të shkonte në spital. Aplikimi u bë për mjetin e saj, por për shkak të një defekti, Desarti, në rolin e drejtuesit, mori mjetin e vjehrrit. I ndalon policia dhe nusja e sëmurë zbret dhe lihet pa ndihmë, ndërsa Desartin e shoqërojnë në komisariat.Vec masës disiplinore me heqje patente dhe leje drejtimi, ai u gjobit me 200 mijë lekë të vjetra për xhamat e zinj dhe 40 mijë lekë gjobë për thyerje të orarit . Por, ai tregon, se ka leje për xhamat e errët , për pesë vjet. Komisioni i gjobave në Fier, nuk e thirri dhe mori vendim pa qenë prezent drejtuesi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *