Festat e fundvitit / Eugena Tomini bën thirrje: Të festojmë brenda familjeve. – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Festat e fundvitit / Eugena Tomini bën thirrje: Të festojmë brenda familjeve.

Specialistja e ISHP-së Eugena Tomini ka folur lidhur me situatën e koronavirusit, në një periudhë që festat e fundvitit po afrojnë.

Sipas Tominit dhjetori përkon me pikun e shafqjes së infeksioneve, ndërsa thekson se duhet të shmangen grumbullimet gjatë festave.

 

“Dhjetori përkon me pikun e shfaqjeve të infeskionet. Situata është në alert dhe për shkak të infeskioneve të tjera. Nuk duhet të lejojmë që festat të sjellin grumbullime. “E premtja e zeze” ishte një realitet që nuk duhet ta pranojmë. Këtë vit duhet të festojmë brenda familjeve të vogla dhe të mos zgjerohemi më shumë”, u shpreh Tomini.
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *