Europa shtyn negociatat, ne i refuzojmë kampet e refugjatëve 27 qershor 2018 – Stop
Të Gjitha

Europa shtyn negociatat, ne i refuzojmë kampet e refugjatëve 27 qershor 2018

Këshilli Europian vendosi, që negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë të hapen në qershorin e vitit të ardhshëm.Tirana zyrtare i tha “jo” ngritjes së kampeve të refugjatëve sirianë. Në vend nuk është ngritur as qendra e ekselencës, që ka qenë miratuar me VKM, kur Mimi Kodheli ishte ministre e mbrojtjes.Megjithatë “Stop” kujton, se në vend janë ngritur kampe muxhahedinësh iranianë dhe sjell një video të Pandeli Majkos mes muxhahedinëve në Paris,ku Majko deklaron “unë jam muxhahedin”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *