“Elbasan i bukur Elbasan”, Rama uron me këngë: Gëzuar Ditën e Verës! – Stop
Lajme, Të Gjitha

“Elbasan i bukur Elbasan”, Rama uron me këngë: Gëzuar Ditën e Verës!

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një këngë të njohur me të cilën identifikohet qyteti i Elbasanit për të uruar qytetarët për Ditën e Verës.

Një zgjedhje për të kujtuar me sa duket dhe origjinën e kësaj feste zyrtare në Shqipëri që nisi nga Elbasani. “Gëzuar Ditën e Verës”, shkruan Rama.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *