Denoncoi korrupsionin ne privatizim, akuzohet i infiltruari i kameres se fshehte – Stop-1 Tetor 2020 – Stop
Të Gjitha

Denoncoi korrupsionin ne privatizim, akuzohet i infiltruari i kameres se fshehte – Stop-1 Tetor 2020

Kohë më parë emisioni “Stop” transmetoi me kamera të fshehtë rastin e Nebi Brahimllarit, qytetarit nga Elbasani, i cili prej 27 vjetësh sorollatej për të privatizuar objektin, që i takonte. Sektori i Privatizimit në Ministrinë e Financave nuk përfundonte procedurat, derisa u pagua ryshfeti prej 1 milionë lekësh. Në këtë moment procedura për privatizimin e objektit përfundoi brenda muajit.Pas këtij publikimi Prokuroria regjistroi procedimin për korrupsion aktiv-pasiv dhe cështja i kaloi Spak-ut. Por absurdi është se prokuroria po dërgon për vepër penale edhe denoncuesin, Nebi Brahimllari, i cili denoncoi fenomenin dhe ishte viktima e burokracive korruptive. Avokati i Brahimllarit, Arben Llangozi, shpjegon ku ka gabuar Spak, që po con për ndjekje penale edhe denoncuesin.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *