Covid, Gjermania “thyen” paktin për vaksinat: porosit 30 milionë doza Pfizer – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Covid, Gjermania “thyen” paktin për vaksinat: porosit 30 milionë doza Pfizer

Gjermania thyen heshtjen dhe më në fund pranon të ketë përfunduar një marrëveshje bilaterale me Biontech (Pfizer) për blerjen e 30 milion dozave
Kështu prish e marrëveshjen e vendosur midis Komisionit të BE dhe vendeve anëtare për një blerje kolektive të vaksinave.
Ndërkohë, në Itali, Urdhri i Mjekëve të Romës ka nisur një procedurë disiplinore kundër 13 “bluzave të bardha”: disa prej tyre kanë pohuar në mediat sociale dhe TV padobishmërinë e vaksinave, të tjerët kanë shprehur dyshime për ekzistencën e Covid.
Dhe pas Zaia, gjithashtu edhe Fontana, presidenti i Lombardisë, përqafon idenë e një “pasaporte shëndetësore” për ata që vaksinohen.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *