Cerrik/ Transmetimi ne Stop, zgjidhje e ndihma per nene e bir te paralizuar-Stop-26 Shkurt 2021 – Stop
HUMANIZEM, Të Gjitha

Cerrik/ Transmetimi ne Stop, zgjidhje e ndihma per nene e bir te paralizuar-Stop-26 Shkurt 2021

Në 12 shkurt transmetuam rastin e Cërrikut për Hamide dhe Shefit Pëllumbin. Ata janë nënë e bir dhe të dy e kanë të pamundur të flasin, të lëvizin dhe të kujdesen për njëri tjetrin.Tomorr Feza është një banor i lagjes, i cili kujdeset për Hamiden dhe Shefitin. Ai tregon, se nëna është e paralizuar prej gjashtë vitesh, ndërsa djali prej disa muajsh. Ky i fundit ka qenë në Greqi me gjithë familjen. Është divorcuar dhe më pas ka rënë nga skela.Tomorri thotë, se ata kanë vetëm një pension 170 mijë lekë, me të cilin duhet të blejnë ushqime, pampersa, ujë e drita. Ne jemi rikthyer në familjen e Shefit dhe Hamide Pëllumbit. Pas transmetimit të rastit, i menjëhershëm ka qenë reagimi i institucioneve. Dhe qytetarëve., të cilët janë solidarizuar duke dërguar ndihma. Elmira Isaraj ka dërguar 50 euro, Ilir Ahmetaj nga Gjermania 100 euro dhe Qazim Hilaj ka dërguar 500 mijë lekë të vjetra. Tomorri, që kujdeset për dy të pamundurit, thotë, se janë marrë të dy për kujdes shëndetsor. Shefiti u shtrua në spitalin e Elbasanit dhe nënë Hamidja u mjekua dhe u cua në Azilin e Shkodrës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *