Cërrik/ Stop çon shërbimin social në familjen e paralizuar-Stop-12 Shkurt 2021 – Stop
Të Gjitha

Cërrik/ Stop çon shërbimin social në familjen e paralizuar-Stop-12 Shkurt 2021

Pas shumë përpjekjeve arrijë të takojmë nënkryetarin e bashkisë Cërrik për problemin e familjes Pëllumbi.Ai thotë, se do të shihet rasti me shumë përparësi, madje do të mblidhet grupi i punës për këtë rast. Së bashku me punonjësit e shërbimit social dhe me nënkryetarin shkojmë në shtëpinë e Hamide dhe Shefit Pëllumbit. Pasi u njohën me situatën, punonjësit socialë premtuan të sjellin doktorin dhe t’u bëjnë dokumentat për asistencë sociale dhe për kemp. Deri në këtë zgjidhje, emisioni “Stop” ndihmoi me ushqime familjen Pëllumbi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *