Cërrik, depoja e ujit pa rrethim, klori në ambient të hapur 7 nëntor 2018 – Stop
Të Gjitha

Cërrik, depoja e ujit pa rrethim, klori në ambient të hapur 7 nëntor 2018

“Stop” ka udhëtuar drejt Cërrikut, pikërisht në vendin, ku ndodhet depoja e ujit të pijshëm për 20 mijë banorë.Depoja ishte e parrëthuar dhe klori për dezinfektim ishte lënë në ambient të hapur.Roja i objektit tha, se klori ishte jashtë, pasi makineria, që bën hedhjen e këtij produkti, ishte prishur dhe punonjësit e bënin mekanikisht këtë proces.Gazetarja u takua me administratorin e Ujësjellës-kanalizimeve, Ervis Calja,i cili foli për një projekt për rrethimin e depos. Ndërsa për klorin, as që ia kishte idenë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *