Breshëri plumbash drejt godinës së Top Channel, vritet roja – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Breshëri plumbash drejt godinës së Top Channel, vritet roja

Persona të paidentifikuar kanë qëlluar me armë zjarri në drejtim të ambienteve të televizionit Top Channel, duke vrarë rojen e sigurisë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 01:00 pas mesnate pranë ambienteve të televizionit në Manëz, ndërsa plumbat kanë qëlluar rojen e sigurisë, shtetasin Pal Koka, duke i shkaktuar vdekjen. 60-vjeçari ishte punonjës i shoqërisë “Octapus”.

Policia thotë se ka ngritur pika kontrolli në disa zona për të bërë të mundur identifikimin e autorëve, ndërsa për zbardhjen e ngjarjes është ngritur edhe një grup hetimor nën drejtimin e prokurorisë.

Sakaq, mësohet se një makinë është gjetur e djegur vetëm pak çaste pas ngjarjes në zonën e autostradës, dhe dyshohet se i përket autorëve.

Momenti kur të shtënat me armë dëgjohen nga banorët e spektaklit “Big Brother Vip”.

Njoftimi i policise:

“Më datë 27.03.2023, rreth orës 01:00, në Mëzes, në rrethana ende të paqarta, nga persona ende të paidentifikuar, është qëlluar me armë zjarri në drejtim të ambienteve të Top Channel.

Si pasojë e të shtënave ka humbur jetën roja i sigurisë shtetasi P. K., 60 vjeç (punonjës i një shoqërie për ruajtjen fizike të objekteve).

Është ngritur grupi hetimor dhe nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna intensive për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, sekuestrimin e provave që do të shërbejnë për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pikat e kontrolleve dhe vijon puna për identifikimin e kapjen e autorëve”, bën me dije Policia e Tiranës.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *