Bilisht/ Stop e Fundjavë ndryshe bëjnë me shtëpi këngëtaren Luljeta Perbasha-Stop-16 Prill 2021 – Stop
Të Gjitha

Bilisht/ Stop e Fundjavë ndryshe bëjnë me shtëpi këngëtaren Luljeta Perbasha-Stop-16 Prill 2021

Për 30 vite zëri i këngëtares Luljeta Përbasha duartrokitej brenda dhe jashtë Shqipërisë. Të gjithë e njihnin, por sot të gjithë e kanë harruar. Luljeta jeton në Bilisht në kushte të vështira, pasi i duhet të kujdeset për bashkëshortin e paralizuar, i cili prej vitesh as nuk është vizituar, nga pamundësia për të shkuar në spitalin e Korcës.”Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” kanë bërë të mundur blerjen e një shtëpie të re për të me donacionet e mbledhura nga gjermanë, austriakë, francezë, zvicerianë etj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *