Apeli i Stop e Fundjave ndryshe/ 27 vjecarja me leuçemi niset drejt Turqise-4 Maj 2021 – Stop
HUMANIZEM, Të Gjitha

Apeli i Stop e Fundjave ndryshe/ 27 vjecarja me leuçemi niset drejt Turqise-4 Maj 2021

Vetëm pak ditë më parë transmetuam rastin e Drineda Avdi, mësuesja 27 vjecare nga Bilishti, e cila vuan nga sëmundja e leuçemisë akute. Ajo duhet t’i nënshtrohet një operacioni të palcës kurrizore, të cilën do ia dhurojë motra. Ndërhyrja kushton 80.000 euro dhe ne bëmë apel për jetën e 27 vjecares, e cila duhet të rrisë edhe djalin e saj. Drineda është nisur mbrëmë drejt Turqisë, pasi u sigurua shuma e nevojshme për të cilën apeloi emisioni “Stop” dhe fondacioni “Fundjavë ndryshe”.Mes kontributorëve ishte dhe kompania Brunes, që dha 100 mijë lekë të reja për ndërhyrjen.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *