Ambasadorja Yuri Kim: SHBA do të vazhdojë të mbështesë fuqishëm punën e SPAK – Stop
Lajme, Të Gjitha

Ambasadorja Yuri Kim: SHBA do të vazhdojë të mbështesë fuqishëm punën e SPAK

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me me kreun e Prokurorisë së Posaçme, Arben Kraja.

Ambasadorja Kim ka publikuar një foto në Twitter, ndërsa shkruan se takimi mes tyre vjen pas kthimit të Krajës nga SHBA.

“Kënaqësi për të mirëpritur sërish shefin e SPAK-ut Arben Kraja pas vizitës së tij zyrtare në Uashington, e cila forcon më tej bashkëpunimin SHBA-Shqipëri në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar. SHBA do të vazhdojë të mbështesë fuqishëm punën e SPAK dhe institucioneve të tjera të reformës në drejtësi”, shkruan Kim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *