Aksident i rëndë në Durrës, makina përplas për vdekje 50-vjeçarin që lëvizte me biçikletë

Një aksident i rëndë është shënuar orët e para të mëngjesit të kësaj të premteje (17 nëntor).

Një mjet, në unazën e Shkozetit, ka përplasur një 50-vjeçar që po lëvizte me biçikletë, i cili për pasojë ka humbur jetën.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e Komisariatit, për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale.

Njoftimi i policisë:

Durrës/Informacion paraprak

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në unazën e Shkozetit, automjeti që drejtonte shtetasi A. G., 32 vjeç, ka përplasur një shtetas rreth 50 vjeç, ende të paidentifikuar, që lëvizte me biçikletë, i cili si pasojë e përplasjes, ka humbur jetën.

Ndërkaq, drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e Komisariatit, për kryerjen e veprimeve të mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit, si dhe për identifikimin e shtetasit që humbi jetën.

 

Të Fundit