Aeroporti i Rinasit/ kthehen nga Italia pa 1 500 eurot ne valixhe. – Stop
Të Gjitha

Aeroporti i Rinasit/ kthehen nga Italia pa 1 500 eurot ne valixhe.

Jemi ndalur sot në aeroportin Nënë Tereza, pasi denoncimi i rradhës na vjen nga Italia. Dallëndyshe Ndoci ka drejtuar në Stop shqetësimin e dy prindërve të saj të moshuar, të cilët kanë udhëtuar nga Bolonja drejt Tiranës.Por kur kanë shkuar në shtëpi,në fshatrat e Lezhës, kanë kuptuar, se ilacet nuk ishin në valixhe. Dallëndyshja tregon, se medikamentet e prindërve kishin një vlerë prej 1500 eurosh, pasi prindërit do t’i kishin për 8 muaj. Sipas saj, ishte hapur edhe një valixhe tjetër, por aty nuk kishin marrë gjë, pasi nuk kishte sende me vlerë. Gjithcka u është thënë, është që të bëjnë një kallëzim në komisariatin e Rinasit, por ata janë shumë të sëmurë dhe nuk e zgjidhin dot këtë situatë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *