Abuzimi i prokurorit Gjergji Ceka dhe akti qesharak i KLP-se-Stop-14 Janar 2021 – Stop
Të Gjitha

Abuzimi i prokurorit Gjergji Ceka dhe akti qesharak i KLP-se-Stop-14 Janar 2021

Në 14 korrik 2020 kemi transmetuar rastin e qytetarit Kostandin Beqirllari nga Korca. Ai ka një biznes familjar, që ka të bëjë me mbledhjen dhe mbushjen e bombulave të gazit. Në 26 dhjetor 2019, në zonën pranë drejtorisë arsimore të Korcës ka marrë një telefonatë si zakonisht dhe ka ofruar shërbimin.Pasditen e asaj dite është telefonuar nga policia, që ka pasur njoftim për një bombul të vjedhur. Kostandini ka sqaruar situatën dhe ka kthyer bombulën e marrë aksidentalisht në prani të policit. Kur cështjen e dinte të mbyllur, është njoftuar nga gjykata e Korcës, se duhet të paraqitej në gjykatë, pasi akuzohej për vjedhje në bashkëpunim. Prokuroria hapi cështje, në një kohë, që sipas avokatit Mikel Cipi, me deklaratën e personit të përfshirë në dosje, kjo cështje duhet të ishte mbyllur që në polici.Pas deklaratës që gazetarja e “Stop” i mori prokurorit Gjergji Ceka, ky i fundit u ankua në KLP dhe KLP-ja kërkoi që emisionit “Stop” t’i tërhiqet vemendja…Ky akt është përtej cdo kompetence të KLP-së, që duhet të merret me prokurorët dhe jo me mediat. Për këtë akt qesharak flet edhe juristi Clirim Gjata.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *