Absurdi/ Prej 8 vjetësh me kredi për shtëpinë, por jeton me qira-Stop-3 Mars 2021 – Stop
Të Gjitha

Absurdi/ Prej 8 vjetësh me kredi për shtëpinë, por jeton me qira-Stop-3 Mars 2021

Jorida Davidhi, banuese në Tiranë, tregon, se në vitin 2013 ka marrë një kredi të butë përmes bashkisë dhe një institucioni financiar. Jorida dorëzoi të gjitha dokumentet dhe banka coi ekspertin, që të verifikonte shtëpinë.Eksperti Panajot Soko shpjegon, se ekspertët, vec vlerësimit, verifikojnë edhe regjistrat në hipotekë.Deri këtu cdo gjë ishte në rregull, por pas një viti e gjysmë përmbaruesi i kërkon Joridës të dalë jashtë, pasi prona ishte lënë kolateral për një kredi të marrë nga një tjetër person. Në ankandin e organizuar prona del dyqan dhe dokumentat e Joridës nuk ishin për atë pronë. Ndërkohë shtëpia e saj me dokumente ishte një kat më lart.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *