Abetare e përbashkët Shqipëri-Kosovë, Rama: Krijesë e bashkimit të vullneteve të të dyja qeverive – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Abetare e përbashkët Shqipëri-Kosovë, Rama: Krijesë e bashkimit të vullneteve të të dyja qeverive

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me abetaren e përbashkët Shqipëri-Kosovë.

Në një postim në ‘Facebook’ Rama ka uruar të gjithë fëmijët shqiptarë që do të mësojnë me këtë tekst.

MESAZHI I RAMËS
😍GËZUAR ABETAREN E PARË TË UNIFIKUAR, krijesë e bashkimit të vullneteve të qeverive të Shqipërisë🇦🇱dhe🇽🇰Kosovës, për të gjithë fëmijët shqiptarë këtej e andej bjeshkëve, e kudo ata ndodhen❤️

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *