8 vjet me furrën e bukës poshtë pallatit, Stop zgjidh problemin 28 shtator 2018 – Stop
Të Gjitha

8 vjet me furrën e bukës poshtë pallatit, Stop zgjidh problemin 28 shtator 2018

Banorët e një pallati në njësinë numër 4 në kryeqytet kërkojnë ndihmën e emisionit “Stop”, pasi në hapësirën me stola e trotuar poshtë pallatit u ka “mbirë” një furrë buke. Atyre u janë dëmtuar apartamentet, nuk gjejnë paqe nga zhurmat dhe ujrat e bardha janë përzier me të zezat.Gazetarja e “Stop” u interesua pranë juristit të urbanistikës të njësisë numër 4,i cili tha se rasti do të verifikohet dhe do t’i kalojë institucionit përgjegjës. Më pas, në IMT, Sokol Mezini tha, se problemi ka 8 vjet, por pritej përgjigje nga Aluizni. Më në fund pas ping-pongut të rradhës, shtesa e pallatit u shemb dhe banorët morën frymë të lehtësuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *