Zjarri në fushën e mbetjeve në Vlorë, Dritan Leli: Policia po gjen shkaktarët – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Zjarri në fushën e mbetjeve në Vlorë, Dritan Leli: Policia po gjen shkaktarët

Ka rënë mëngjesin e sotme zjarr në fushën e mbetjeve në qytetin e Vlorës.

Që prej paradites zjarrfikëset ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Dyshimet e para janë që ngjarja të jetë një zjarrvënie e e qëllimshme, megjithatë ende nuk është dalë me një version zyrtar na ana e autoriteteve.

Ndërkohë që kryetari i Bashkisë së Vlorës Dritan Leli ka folur për mediat dhe e ka quajtur një incident, për të cilin po punohet për ta vënë në kontroll.

“Masakër mund ta quanin 20 vjet që digjeshin plehrat dhe askush nuk ngrinte zërin, ndërsa sot mund ta quajmë një incident, policia po gjen shkaktarët, thuhet e qëllimshme, këtu për t’u përballur me këtë situatë për të cilën jam e sigurt se do e fitojmë, duke u përpjekur maksimalisht me zjarrfikëset që po punojnë. Landifili i Sheristës do zgjidhë çështjen kaq të nxehtë të trajtimit të mbetjeve në Vlorë, pavarësisht pengesave në horizont ekziston fryma pozitive. Që t’ vë gishtin dikujt, këtë ta gjejnë organet e policisë së Shtetit, ka qenë premtimi i parë për një plagë që e ka pasur qyteti, që po rikthehet në memorien e qytetarëve”, tha Leli./

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *