Vore/ “Buzi store” e Stop dhuron motorr elektrik ne familjen e invalideve-Stop-19 Nentor 2021 – Stop
HUMANIZEM, Të Gjitha

Vore/ “Buzi store” e Stop dhuron motorr elektrik ne familjen e invalideve-Stop-19 Nentor 2021

Jemi në familjen Mustafa në Vorë, e cila ka një histori të dhimbshme.
Familja përbëhet nga 9 anëtarë, 7 fëmijë, nga të cilët tre nuk kanë mundur të lëvizin që nga lindja. Arta Mustafa, sot 39 vjec tregon, se ka kaluar shumë vështirësi dhe ëndrra e saj është të lëvizë. “Buzzi Store” në bashkëpunim me emisionin “Stop” dhuron një motorr elektrik 100% ekologjik. Motorri është i përshtatur për personat me aftësi të kufizuara.Vec këtij akti, “Buzi store” ka dhuruar materiale për shtëpitë e reja, që “Fundjavë ndryshe” po përfundon, në kuadër të projektit të rindërtimit pas tërmetit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *