Vlore/ Stop zgjidh trajtimin e vajzes me crregullime te spektrit autik-Stop-21 Maj 2021 – Stop
Të Gjitha

Vlore/ Stop zgjidh trajtimin e vajzes me crregullime te spektrit autik-Stop-21 Maj 2021

Jemi në Vlorë, pasi babai i një vajze 15 vjecare, e cila vuan nga crregullime të spektrit autik, denoncon neglizhencën e stafit të qendrës komunitare të fëmijëve me aftësi të kufizuara. Vajza e tij ka rreth 4 muaj, që nuk e frekuenton qendrën, duke humbur dhe terapinë, për shkak të neglizhencës së mësueses, e cila merrej me vajzën në qendër.Gazetari i “Stop” shkon bashkë me babain e vajzës në qendrën e fëmijëve, për të takuar mësuesen e vajzës. Prindi dhe mësuesja debatuan para kameras për kujdesin e munguar ndaj 15 vjecares.
Pas interesimit të “Stop”, rasti u zgjidh. Vajza me crregullime të spektrit autik, do t’i rikthehet sërish qendrës dhe trajtimeve, që bënte më parë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *