“Vjosa”, Soreca: Pro iniciativës për krijimin e Parkut Kombëtar, zëri i komuniteteve të ekspertëve të mjedisit të dëgjohet – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

“Vjosa”, Soreca: Pro iniciativës për krijimin e Parkut Kombëtar, zëri i komuniteteve të ekspertëve të mjedisit të dëgjohet

Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luggi Soreca ka dhënë sërish qëndrimin pro krijimit të Parkut Kombëtar të Vjosës.

Përmes një reagimi në Twitter, teksa ka shpërndarë qëndrimin e BE-së, Soreca bën thirrje që zëri i komuniteteve të ekspertëve të mjedisit dhe i qytetarëve të dëgjohet.

 “Ne mbështesim iniciativën për krijimin e Parkut Kombëtar Vjosa. Bashkimi Europian vazhdon ta ndjekë këtë çështje nga afër së bashku me Ambasadat e BE, në konsultim me autoritetet e Shqipërisë. Është thelbësore që zëri i komuniteteve lokale dhe ekspertëve të mjedisit të dëgjohet.”, shkruan Soreca në reagimin e tij.
Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *