Vdekja e dy elektricistëve, Balluku mesazh ngushëllimi: Dëmshpërblim për viktimat, do kujdesemi për familjet e tyre – Stop
Lajme, Të Gjitha

Vdekja e dy elektricistëve, Balluku mesazh ngushëllimi: Dëmshpërblim për viktimat, do kujdesemi për familjet e tyre

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku, përmes një deklarate për mediat, ka reaguar për vdekjen tragjike të dy elektricistëve në Gjirokastër.

Balluku shprehu ngushëllimet më të thella për dy viktimat, ndërsa tha se do të ketë dëmshpërblim për punonjësit e OSHEE-së.

Ajo shtoi se do ketë kujdes për familjet e dy punonjësve, që humbën jetën gjatë punës.

Ngjarja e ndodhur në Gjirokastër ishte tragjike. Do të kujdesemi për familjet e dy elektricistëve që humbën jetën gjatë punës.

Ismet Isaraj punonte elektricist prej 22 vitesh. Selfo Kallfa, 34 vite punë si elektricist. Ne do dëmshpërblejmë familjet e viktimave, do kujdesemi për ta”, tha Balluku.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *