Tirane/ Termeti mbyll kopshtin 41, prinderit kerkojne shpjegim! – Stop
KLIPET

Tirane/ Termeti mbyll kopshtin 41, prinderit kerkojne shpjegim!

Nga tërmeti i 26 nëntorit janë mbyllur shumë kopshte dhe shkolla, mes të cilëve edhe kopshti nr.41 pranë liceut artistik në kryeqytet. Prindërit thonë, se nuk kanë marrë asnjë njoftim, se cfarë do të bëhet me fëmijët e tyre.Një zonjë thotë, se është detyruar të lerë punën, në mënyrë që të mbajë fëmijën, ndaj ajo lutet për një zgjidhje.Drejtoresha e kopshtit nr. 41 thotë, se nuk ka asnjë vendim nga Qendra ekonomike e zhvillimit dhe edukimit të fëmijëve për hapjen e kopshtit. Ajo thotë, se aty po qëndron stafi dhe nuk ka ndonjë shirit, që të tregojë rrezik. Por prindërve u kanë thënë, se ende po bëhen vlerësime.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *