Stop – Stop ndihmon te moshuarit, solidaritet me te riun me leucemi ne Rrogozhine (17 prill 2020) – Stop
HUMANIZEM, Të Gjitha

Stop – Stop ndihmon te moshuarit, solidaritet me te riun me leucemi ne Rrogozhine (17 prill 2020)

Jemi drejtuar në fshatin Mjekës, të Elbasanit, ku dy të moshuar nuk dalin dot të blejnë ushqimet dhe jetojnë të vetmuar.Kafaze Meta tregon, se ajo dhe bashkëshortn nuk kanë mundësi të blejnë ushqimet dhe kanë mbetur 48 orë pa ngrënë, pasi nuk mund të shkonin dot në Shirgjan për të blerë ushqime dhe ilace.Stafi i Stop i ka ndihmuar të moshuarit, duke i cuar ushqime në këtë situatë.Në datën 21 dhjetor kemi transmetuar rastin e Emiljanos, djalit 20 vjecar nga Rrogozhina, i cili u diagnostikua me leucemi akute, por nuk mund të kurohej, pasi ilaci, që i duhej ishte shumë i shtrenjtë. Dritani nga Hasi, që punon në Gjermani, i ka dhuruar Emiljanos 500 euro.Ndërsa Stop dhe Sunday League Tirana kanë furnizuar me ushqime familjen e Emiljanos.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *