Stop – Solidariteti/Stop dhe Firdeus ndihmojne te pamundurit ne cadra e te moshuarit! (3 prill 2020) – Stop
HUMANIZEM, Të Gjitha

Stop – Solidariteti/Stop dhe Firdeus ndihmojne te pamundurit ne cadra e te moshuarit! (3 prill 2020)

Emisioni Stop dhe Fondacioni Firdeus kanë vijuar të ndihmojnë familjet e pamundura, kryesisht të moshuarit, që jetojnë vetëm dhe janë prekur edhe nga tërmeti i 26 nëntorit, e për pasojë banojnë në cadër.Stafi i Stop i ka cuar ndihma ushqimore zonjës Adelina Buda në Allias, që jeton e vetme.Më pas jemi ndalur në Metallë Maminas në familjen e zotit Dritan Deda, që jeton në cadër pas tërmetit.Po kështu i kemi ardhur në ndihmë zotit Ruzhdi Deda, që gjithashtu jeton në cadër me një fëmijë të sëmurë me epilepsi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *