Stop – Shqiptaret per shqiptaret gjen avionin e 5 mije euro per djalin! (04 tetor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Shqiptaret per shqiptaret gjen avionin e 5 mije euro per djalin! (04 tetor 2019)

Për të gjithë ata që duan të kontribuojnë financiarisht në mbledhjen e fondeve për të ndihmuar  14-vjeçarin, familja ka vendosur në dispozicion numrin e llogarisë në “ALFA Bank” në emër të Bukurshe Xhedikut, nënës së Renisit.

1-Llogari në lek: 902020140006065557

IBAN LEKnr: AL81902112090201400060655573

SWIFT:CRBAALTRXXX

2-Llogari në EURO: 902020203013342111

IBAN EURO nr: AL59902112090202030133421118

SWIFT: CRBAALTRXXX

Vetëm dy ditë ma parë, “Stop” transmetoi apelin e prindërve, Remzi Muca dhe Bukuroshe Xhediku për djalin e tyre, Renis Muca, 14 vjec, i aksidentuar në 17 korrik 2019. Nga spitali i Traumës ata kërkuan 60 mijë euro për 4 muaj trajtim në një spital privat në Ankara dhe shumën për avionin, që të bëhet transporti.Pas këtij apeli, fondacioni “Shqiptarët për shqiptarët” gjeti mundësinë e avionit ambulator dhe Elvis Naci tha, se janë depozituar edhe 5 mijë euro për kurimin e tij.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *