Stop – Shqetësimi i mjekeve internistë/10 vjet shkolle, por te lene pas dore! (19 mars 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Shqetësimi i mjekeve internistë/10 vjet shkolle, por te lene pas dore! (19 mars 2020)

Disa mjekë specializantë të sëmundjeve interne, i drejtuar emisionit Stop, pasi thonë, se janë lënë në hije.Ata tregojnë se kanë mbaruar 6 vjet shkollë dhe 4 vjet specializim, por në fund nuk venë diagnoza dhe nuk janë të përfshirë në skemën e rimbursimit të barnave.Për këtë rast iu drejtuam shefit të pavionit në QSUT, Rektorit të Universitetit, Urdhrit të mjekut dhe ministrisë së shëndetësisë. Shefi i Pavionit Mihal Tase, thotë, se kjo kërkesë nuk është e drejtë, pasi mjekët që ankohen, po kërkojnë shumë gjëra. Megjithatë kërkesat e tyre i janë drejtuar Ministrisë së Shëndetësisë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *