Stop – Shkarkohet nga Vettingu: Kryetarja e gjykates, nuk le zyren! (21 janar 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Shkarkohet nga Vettingu: Kryetarja e gjykates, nuk le zyren! (21 janar 2020)

Procesi i Vetingut shkarkoi edhe kryetaren e Gjykatës Administrative të Shkallës së parë Durrës, Marjana Velcani. Por “Stop”sjell me pamje faktin, se zonja Velcani nuk e le zyrën e saj në këtë gjykatë. Madje ajo është përplasur edhe me administratën dhe kryetaren e re. Gazetari i “Stop” iu drejtua kancelares së Gjykatës, për ta pyetur për këtë rast të paprecedent dhe ajo e pranoi këtë ngërc.Madje kancelarja tha, se duke qenë të pafuqishëm për ta larguar kryetaren e shkarkuar, i është cuar një shkresë KLGJ-së.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *