Stop – Shengjergji pa edukatore, prej disa muajsh femijet kane mbetur ne shtepi! (23 janar 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Shengjergji pa edukatore, prej disa muajsh femijet kane mbetur ne shtepi! (23 janar 2020)

“Stop” është ndalur në Shëngjergj të Tiranës dhe saktësisht në fshatin Urë, për një problem të banorëve.Deri para një viti, kopshti ofronte shërbim për fëmijët, ndërsa tani qëndron i mbyllur.Prindërit ankohen, se nuk kanë ku të cojnë fëmijët, pasi edukatorja doli në pension dhe qysh nga nisja e vitit shkollor, nuk ka një edukatore tjetër. Janë rreth 12 fëmijë, që kanë mbetur në shtëpi dhe prindërit thonë, se kanë shkuar disa herë tek drejtoresha e shkollës së mesme të Bashkuar të Shëngjergjit, ku u është premtuar, se do të vijë edukatorja e re. Përparim Disha, nëndrejtori i shkollës shprehet, se është në dijeni të problemit dhe disa herë ka cuar kërkesa në Drejtorinë e Kopshteve të Tiranës. Por disa muaj më pas, situata nuk ka ndryshuar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *