Stop – Privatizimi me 1 milionë lekë, që zvarritej prej 25 vjetësh! (22 janar 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Privatizimi me 1 milionë lekë, që zvarritej prej 25 vjetësh! (22 janar 2019)

Një qytetar ka më shumë se 25 vjet, që endet në një proces privatizimi. Por kamera e fshehtë e emisionit “Stop” ka treguar me zë dhe figurë, sesi në 5 muaj ai zgjidh atë, që nuk ka mundur të zgjidhë në 25 vjet, duke paguar nën dorë.Përmes sekseres Manushaqe Selita, funksionarja e Ministrisë së Financave, Mona Alickaj, i thotë qytetarit, se ajo mund ta zgjidhë cështjen me 800 mijë lekë të vjetra, por drejtori i saj kërkon një milionë. Kur dorëzohen paratë, mbaron edhe puna, por Mona thotë, se noterinë do ta paguajë vetë qytetari.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *