Stop – Nis Lotaria Amerikane/ Gabimi i gjendjes civile ndan familjen fituese! (01 tetor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Nis Lotaria Amerikane/ Gabimi i gjendjes civile ndan familjen fituese! (01 tetor 2019)

Nisi sot aplikimi për Lotarinë Amerikane, proces, që do të zgjasë deri në 5 nëntor.” Stop” sjell rastin e qytetarit nga Pogradeci, Luan Bashalli, të cilit, për një gabim të gjendjes civile Pogradec, i është djegur lotaria amerikane dhe është ndarë nga familja.Në vitin 2017, Luani zbuloi, se nëna dhe babai i tij, rezultonin motër e vëlla në gjendjen civile Pogradec.Në këtë pikë iu drejtua Gjykatës së Pogradecit, por nuk e gjeti të drejtën, për shkak se i mungonte dokumentacioni i duhur për të vërtetuar, që nëna dhe babai nuk janë motër e vëlla.Tani gruaja dhe vajza e Luanit janë në SHBA dhe ai vetë nuk po shkon dot për shkak të këtij gabimi.Pas 27 vjet martese, tashmë familja jeton e ndarë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *