Stop – Nga Peze Helmesi ne kembe te Hygeia per dialize, Stop zgjidh problemin! (15 prill 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Nga Peze Helmesi ne kembe te Hygeia per dialize, Stop zgjidh problemin! (15 prill 2020)

Kemi udhëtuar drejt fshatit Mënik, Pezë helmës, ku takuam qytetarin Flogert Bardhi, i cili prej 8 vitesh jeton me dializë, por këto kohë ka problemin e transportit. Me pensionin e invaliditetit dhe pagesën e transportit, ai nuk ia del dot, ndaj në mëngjes shkon me taksi e më pas kthehet në këmbë.Në njërën nga seancat e dializës, Flogertin e shoqëroi grupi i xhirimit të Stop, drejt spitalit Hygeia.Po atë ditë drejtori i spitalit, Leonard Solis, tha, se na bashkëpunim me ISKSH, Flogertit dhe pacientëve të tjerë të dializës, do t’u vihet në dispozicion një furgon.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *