Stop- Mijëra euro për kalim ilegal të kufirit. – Stop
KLIPET

Stop- Mijëra euro për kalim ilegal të kufirit.

Fatjon Imamaj denoncon në “Stop”, mënyrën sesi u mashtrua vëllai i tij nga një sekser, i cili i premtoi, se do ta ndihmonte të kalonte ilegalisht kufirin nga porti i Vlorës. Fatura e bashkëpunimit polic, opgj, prokuror dhe avokat i shkoi 4000 euro.Pasi Meteli Imamaj, cështja shkoi në Prokurori dhe Meteliu ndenji 4 ditë në paraburgim. Fillimisht i pagoi 500 euro sekserit dhe 1000 avokatit, pasi gjysmat do të shkonin për prokurorin e cështjes. Një milionë lekë ishte gjoba nga shteti për kalim të paligjshëm të kufirit.Fatjoni tregon, se u detyrua, që skemën e korrupsionit, ta zbardhë përmes emisionit “Stop”, pasi policia dhe prokuroria e Vlorës, nuk po bëjnë asgjë lidhur me denoncimin e tij. Përmes kameras së fshehtë, avokati pranon, se paratë janë marrë për prokurorin, ndaj nuk mund të lëshojë as kupon tatimor.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *