Stop -Manëz/ Kontenieret vendosen ne oborrin e shkolles, mjeku jep alarmin.(25 dhjetor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop -Manëz/ Kontenieret vendosen ne oborrin e shkolles, mjeku jep alarmin.(25 dhjetor 2019)

Jemi ndalur në fshatin Manëz të Durrësit, pasi prindërit e shkollës 9 vjecare “Zyber Sallaku” ndjehen të shqetësuar, që në oborrin e shkollës janë vendosur kontenierët për banorët e prekur nga tërmeti.Në drejtorinë e shkollës na thonë, që e kanë ngritur këtë probelm, por zgjidhja nuk është në kompetencën e tyre.Administratori Muharrem Sula thotë, se kontenierët janë vendosur aty nga emergjencat e Prefekturës Durrës dhe nuk sheh ndonjë rrezik në këtë mes. Shefi i Shtabit të Emergjencave Civile të Prefekturës Durrës, Artur Lekbello thotë, se ky vendim është marrë nga Komiteti Ndërministror, meqë është shpallur gjendja e jashtëzakonshme. Mjeku infeksionist Gentian Stroni, shpjegon, se nga grumbullimi i njerëzve në kontenier hasen shumë problematika dhe sëmundje nga ato të aparatit tretës e deri tek ato të rrugëve të frymemarrjes.Kjo, sipas tij, shton rrezikun për popullatën, ku janë vendosur kontenierët.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *