Stop – Italiani mashtrues/Si u “fut ne rrjete” e u deportua i shpalluri ne kerkim! (05 shtator 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Italiani mashtrues/Si u “fut ne rrjete” e u deportua i shpalluri ne kerkim! (05 shtator 2019)

Një qytetar denoncon në “Stop” mashtrimin nga ana e shtetasit italian Vito Leonardo Ludovico.Ky i fundit kërkonte shuma të konsiderueshme parash, në formë kapari, për sjelljen e makinerive dhe montimim për fabrikë prodhimi mozzarele.Vito Leonardo Ludovico rezulton në fakt i dënuar disa herë në Itali për mashtrim.Po kështu ai është dënuar nga Gjykata e Beratit me 12 vjet heqje lirie për mashtrimin e një banke dhe disa qytetarëve.”Stop” inflitroi persona që ishin të intresuar për biznesin e Vitos dhe njoftoi policinë e shtetit. Vito Leonardo Ludovico u vu në pranga dhe u deportua drejt shtetit italian, kur rezulton i dënuar me 6 vjet heqje lirie për mashtrim dhe i shpallur në kërkim.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *