Stop – I dhuron qytetit autoambulance, por prefekti e fyen dhe e refuzon! (3 dhjetor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – I dhuron qytetit autoambulance, por prefekti e fyen dhe e refuzon! (3 dhjetor 2019)

Rama është nisur për në Londër për të marrë pjesë në Samitin e Natos. Para nisjes, Rama i përqafoi të gjithë, e tha, se nuk duhet të bëhen merak, pasi ai do të jetë në kontakt me situatën. Gjithë këto ditë Rama është shfaqur nëpër ekrane, duke puthur e përqafuar banorët e prekur nga tërmeti i 26 nëntorit.

Mamurrasi, ishte një prej qyteteve të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit, pasi me dhjetra banesa rezultuan të pabanueshme, ndërsa 70 banorë janë strehuar në cadra.Ramiz Vokshi tregon, se prej 8 vitesh jeton në Kanada dhe para pak kohësh ka humbur gjysmën e familjes një aksident automobilistik. Ai thotë, se e ka përjetuar një “tërmet” në jetë ndaj bashkë me familjarët, Asim dhe Blerta Vokshi, ka blerë për qyetarët e Mamurrasit një autoambulancë dhuratë.Drejtoresha e Qendrës Shëndetësore Mamurras, Anila Lleshi,e falenderoi Ramizin, të cilit i dhuruan lule dhe një certifikatë në shenjë mirënjohjeje.Por ky kontribut nuk është pritur mirë nga Prefekti i Lezhës, Gjok Jaku, i cili i ka shkuar një mesazh Ramizit, ku thotë, se autoambulanca është dhuratë e Qeverisë Kanadeze për popullin shqiptar, e jo për taksi, ndaj duhet t’i cohej atij e jo Qendrës Shëndetësore.I prekur dhe i keqardhur Ramiz Vokshi tregon cekun e blerjes së kësaj pajisjeje dhe gjithë dokumentacionin shoqërues.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *