STOP-EMISIONI 94(SEZONI 6) 14 Janar 2021-Stop/Tire Alldervishi i zhvati para te afermit te pacientes, pengu i vajzes. – Stop
STOP

STOP-EMISIONI 94(SEZONI 6) 14 Janar 2021-Stop/Tire Alldervishi i zhvati para te afermit te pacientes, pengu i vajzes.

Sanitarja e spitalit “Shefqet Ndroqi” Tire Alldervishi mori sot masën e sigurisë “arrest me burg”.Kryeministri Rama reagoi sot për rastin, duke përgëzuar investigimin e emisionit “Stop”“Stop” dhe duke thënë, se ishte një ngjarje e turpshme dhe e vacuar, pasi cdo pyll ka derrat e vet. Nga ana tjeter “Stop”publikon sonte të tjera detaje nga rasti makabër i sanitares së spitalit ,Tire Alldervishi, që me aktin e saj korruptiv dhe abuzimin me pacienten 55 vjecare, prej ditësh mban pezull prej ditësh vëmendjen e opinionit publik.Vajza të ndjerës tregon se cfarë ka ndodhur, që nga momenti i publikimit të rastit, duke sjellë edhe dëshminë e re, që ka mësuar më vonë, se Tirja nuk mjaftohej me paratë, që i zhvaste asaj.E reja tregon, se Tirja i merrte para dhe kushëririt të saj, që punon në një market pranë sanatoriumit. E bija tregon, sesi mundi të bajë paratë vetëm që e ëma t’ia dilte betejës me sëmundjen, ndërsa flet edhe për pengun, tani që njeriu më i shtrenjtë për të, nuk jeton më.

Prej disa ditësh opozita dhe kreu i saj Lulzim Basha janë marrë me darkën e disa ministrave dhe biznesmenëve në Dubai, duke trilluar madje edhe cmimet e restorantit atje.Vec problemit, që Basha ka me shifrat,duket, se opozita po përdor tezën e gabuar për fushatë elektorale, tre muaj para zgjedhjeve të përgjithshme të 25 prillit.

Në 14 korrik 2020 kemi transmetuar rastin e qytetarit Kostandin Beqirllari nga Korca. Ai ka një biznes familjar, që ka të bëjë me mbledhjen dhe mbushjen e bombulave të gazit. Në 26 dhjetor 2019, në zonën pranë drejtorisë arsimore të Korcës ka marrë një telefonatë si zakonisht dhe ka ofruar shërbimin.Pasditen e asaj dite është telefonuar nga policia, që ka pasur njoftim për një bombul të vjedhur. Kostandini ka sqaruar situatën dhe ka kthyer bombulën e marrë aksidentalisht në prani të policit. Kur cështjen e dinte të mbyllur, është njoftuar nga gjykata e Korcës, se duhet të paraqitej në gjykatë, pasi akuzohej për vjedhje në bashkëpunim. Prokuroria hapi cështje, në një kohë, që sipas avokatit Mikel Cipi, me deklaratën e personit të përfshirë në dosje, kjo cështje duhet të ishte mbyllur që në polici.Pas deklaratës që gazetarja e “Stop” i mori prokurorit Gjergji Ceka, ky i fundit u ankua në KLP dhe KLP-ja kërkoi që emisionit “Stop” t’i tërhiqet vemendja…Ky akt është përtej cdo kompetence të KLP-së, që duhet të merret me prokurorët dhe jo me mediat. Për këtë akt qesharak flet edhe juristi Clirim Gjata.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *