Stop-EMISIONI 76 (SEZONI 4) 14 dhjetor 2018 Mesuese e frengjishtes prej 20 vitesh transferohet ne nje fshat tjeter te humbur! – Stop
STOP

Stop-EMISIONI 76 (SEZONI 4) 14 dhjetor 2018 Mesuese e frengjishtes prej 20 vitesh transferohet ne nje fshat tjeter te humbur!

Mesuese e frengjishtes prej 20 vitesh transferohet ne nje fshat tjeter te humbur!

Tereza Abdihoxha, mësuese e frengjishtes prej 20 vjetësh në Xibrakë në, shkollën 9-vjecare “Ramazan Bala” në denoncon në “Stop” transferimin e saj në kushte të pamundura.Në 12 nëntor i është komunikuar, që do të japë 3 orë në javë në shkollën Xibrakë katund. Por për atje nuk ka asnjë mjet transporti.# vjet më parë e ka provuar të japë mësim në këtë shkollë dhe e kanë sulmuar qentë e është sëmurur nga i ftohti. E vetmja gjë, që kërkon Tereza, është një mënyrë, sesi të shkojë në Xibrakë katund.Drejtoresha e shkollës “Ramazan Bala”, Lumturi Kadriu, thotë, se nuk ka zgjidhje, por e pranon problemin.Gazetarja e “Stop” pyeti dhe drejtorin e DAR Elbasan, Alqi Cabiri, i cili thotë, se do të zgjidhet transporti, ose 18 nxënësit e shkollës Xibrakë katund, do të vijnë në shkollën qendrore.

Durres, vidhet komisariati i qytetit, sa te sigurt ndihen qytetaret!

Pak ditë më parë u publikua lajmi i grabitjes së komisaritatit të policisë së Durrësit. Renaldo u është drejtuar qytetarëve, duke i pyetur, sesi ka mundësi, që vidhet institucioni, që duhet të garantojë sigurinë e qytetarëve.Pyetje dhe përgjigje me humor vijnë në pjesën e parë të emisionit “Stop” për sot.

Shkollat “Arkos” dhe “Meridian” solidarizohen per familjet ne nevoje!

Pak ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi rastin e Sanije Lokës, e cila jeton e vetme me nipin e mbesën të braktisur nga e ëma.Ëordflex u ofrua për të ndihmuar nënë Sanijen me dhoma gjumi për të dhe fëmijët. Dy shkollat jopublike “Meridian+” dhe “Arkos”mblodhën ndihma, ushqime dhe veshmbathje, të cilat ju dhuruan familjes Bilali në Pezë. Hurma Bilali falenderoi dhe bekoi fëmijët për aktin bujar.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *