STOP – EMISIONI 71 (SEZONI 4) 07 dhjetor 2018 Samir Mane dhe “Balfin Group” merr përsipër shtepine e familjes “Shira”! – Stop
STOP

STOP – EMISIONI 71 (SEZONI 4) 07 dhjetor 2018 Samir Mane dhe “Balfin Group” merr përsipër shtepine e familjes “Shira”!

Samir Mane dhe “Balfin Group” merr përsipër shtepine e familjes “Shira”!

Bulqizë një tjetër rast varfërie, në familjen e Nëxhmi Shirës, që përbëhet nga 5 anëtarë.Shtëpia është e pabanueshme, ndërsa fëmijët nuk arrijnë të mbushin barkun me bukë. Për këtë familje ka vendosur të kujdeset Balfin Grup e Samir Mane, duke e bërë së shpejti me shtëpi të re familjen Shira.

Pse kryeministri përdor fjalën gomar? Flasin qytetarët.

Pak ditë më parë u mbajt mbledhja e dy qeverive, asaj të Shqipërise dhe Kosovës. Ndër të tjera, kryeministri Rama u shpreh, se kush e quan tradhtar Hashim Thacin për negociatat me Serbinë, është gomar.Por Renaldo u është drejtuar qytetarëve të Tiranës, për të kuptuar, se pse Rama u shpreh në këtë mënyrë e cili ishte kuptimi i përdorimit të fjalës “gomar”.

Familja “Pisha” Elbasan ne gjendje te mjerueshme, Stop zgjidh situaten!

Emisioni “Stop” është ndalur në familjen Pisha në lagjen “5 Maji” Elbasan, që jeton brenda një bunkeri të kohës së ditaturës komuniste.3 nga pjesëtarët e familjes vuajnë edhe nga probleme mendore.Kryefamiljari thotë, se nusja e djalit i ka nxjerrë nga shtëpia.Gazetarja e “Stop” i drejtohet kujdesit social në Elbasan dhe drejtori Shefki Lika i dha një zgjidhje problemit të familjes në nevojë, duke ndjekur procedurat e kempit për mbesën Sofie Pisha, ndërsa gjyshen do ta cojnë në shtëpinë e të moshuarve

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *