STOP-EMISIONI 188(SEZONI 7) 24 Maj 2022-Korce/ Qytetari ne thike 3 here brenda muajit, mjeku e la pa pastruar. – Stop
STOP

STOP-EMISIONI 188(SEZONI 7) 24 Maj 2022-Korce/ Qytetari ne thike 3 here brenda muajit, mjeku e la pa pastruar.

Jemi në Korcë për rastin e një pacienti, i cili është operuar dy herë nga kirurgu Nikolla Nunka, por në përfundim ka rrezikuar jetën. Bashkëshortja e pacientit Besnik Shkëmbi na tregon për operacionin e apendesitit dhe më pas për atë të tëmthit. Pas operimit të parë pacienti është rikthyer në Spitalin e Korcës dhe i është nënshtruar operacionit të dytë, pas të cilit në vend që të përmirësohej, është përkeqësuar.Më pas Besnikun e sjellin në Tiranë, ku operohet për herë të tretë nga kirurgu i Spitalit të Traumës Myftar Torba, falë të cilit sot është mirë. Sipas bashkëshortes së Besnikut, i shoqi është operuar 3 herë për 37 ditë.

Në redaksinë e “Stop” ka mbërritur një video, që tregon, sesi në spitalin e Korcës ia kanë marrë këngës shtruar.Mesa duket pas një dite të gjatë e të lodhshme pune, personeli mjeksor ka vendosur të relaksohet me serenata.

Një ndër emrat më të përfolur të momentit, i penduari i drejtësisë Nuredin Dumani, në rrëfimin e tij, ka hedhur dritë mbi një ngjarje të denjë për skenarë filmash, të trajtuar në emisionin “Stop”. Në 3 nëntor 2020, Blerta Bengasi tregoi para kameras, se ish bashkëshorti, avokati Alban Bengasi, e kishte dhunuar dhe nuk e lejonte të takonte fëmijët. Blerta kishte urdhër mbrojtjeje, por ndihej tërësisht e pambrojtur përballë ish bashkëshortit, që kishte vënë në lëvizje të gjitha levat e shtetit dhe botës së krimit, për t’i bërë keq nënës së fëmijëve të tij.Sipas bashkëpunëtorit të drejtësisë, Nuredin Dumani, Bengasi kishte ofruar para për dëmtimin fizik të gruas e më pas i kishte ofruar atij 120 mijë euro për vrasjen e ish-gruas, pasi donte të hakmerrej, duke pretenduar për tradhti nga ana e saj.Dumani ka treguar, se ai nuk e kishte marrë përsipër këtë punë, pasi nuk rrihte gra, duke ia kaluar atë Eljo Bitrit dhe një djali tjetër.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *