Stop e Fundjave ndryshe nisin ne Itali Dionin / Apeli per femijen me tumor-Stop-18 Maj 2021 – Stop
HUMANIZEM, Të Gjitha

Stop e Fundjave ndryshe nisin ne Itali Dionin / Apeli per femijen me tumor-Stop-18 Maj 2021

Para pak kohësh kemi transmetuar rastin e fëmijës 17 muajsh Dion Xhecuka, i cili që prej lindjes endet nëpër spitale, pasi ka lindur me një problem të rrallë në veshka.I vogli duhet të kryejë një ndërhyrje në Itali, të cilën shoqata Shqiponja APS në Reggio Emilia e ka marrë përsipër. Nëna Hygerta dhe babai Sokol duhet të qëndrojnë atje për 17 muaj. Për të përballuar kostot e qëndrimit, Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” bënë apel për solidaritet, për të shpëtuar jetën e Dionit të vogël.Dhe lajmi i mirë nuk vonoi. Dioni u nis për në Itali, me shpresën, që do të kthehet fitimtar nga beteja për jetën.Sot ne vijmë me një apel tjetër.Ibrahim Diko, është 6 vjec dhe është i prekur me tumor. Ka nevojë urgjente të kryejë nje operacion, që kushton 40.000 euro. Por, e ëma, Nertila, e cila është divorcuar nga bashkëshorti, e ka të pamundur të sigurojë këtë shumë.”Stop” dhe “Fundjavë ndryshe” bëjnë apel për të ndihmuar Ibrahimin e vogël.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *