Stop – Basha-Kryemadhi: Qeveria vdiq, nuk bejme me zjarrfikesen e saj! (17 janar 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Basha-Kryemadhi: Qeveria vdiq, nuk bejme me zjarrfikesen e saj! (17 janar 2019)


Mëngjesin e sotëm janë prerë 25 fletë-arreste për drejtues biznesesh e administratorë, pasi kanë kryer evazion fiskal, duke i shkaktuar shtetit një dëm financiar prej 18 miliardë lekësh.Kryeministri Rama u shpreh në tëiter, se kush luan me taksat e gjen belaja. Mbrëmjen e djeshme parlamenti votoi ministrat e rinj të kabinetit Rama.Opozita braktisi seancën dhe Lulzim Basha e Monika Kryemadhi thanë, se qeveria ka shpallur vdekjen e opozita nuk do të bëjë më zjarrëfikësen e saj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *