Spille/ Vrojtuesi shpëton nënë e bir nga mbytja, vetë përfundon në spital  – Stop
Lajme, Të Gjitha

Spille/ Vrojtuesi shpëton nënë e bir nga mbytja, vetë përfundon në spital 

Një vrojtues plazhi ka shpëruar ditën e sotme nga mbytja nënë e bir në plazhin e Spillesë.

Ndërkohë bëhet me dije se vrojtuesi Idajet Roci ka përfunduar rëndë në spital.

Ngjarja ka ndodhur në plazhin e Spillesë ku vrojtuesi i plazhit Roçi ka pikasur në det nënë e bir që kërkonin ndihmë dhe menjëherë u zhyt për të nisur misionin e shpëtimit.

Roçi arriti të shpëtojë fillimisht nënën e më pas të birin, por për shkak se deti në Spille ishte i trazuar dhe me dallë, vrojtues ka pirë ujë dhe ka shfaqur menjëherë probleme shëndetësore.

STATUSI NGA FEDERATA SHQIPTARE “VROJTUESIT E PLAZHIT”

Misioni yne eshte te shpetojme jete! Vrojtuesi i Plazhit IDAJET ROÇI, ka bere nje shpetim heroik duke rrezikuar jeten e tij. Nene e bir kane qene duke u mbytur ne det kur jane pikasur nga Idajeti. Ai ka nderhyre menjehere per t’i shpetuar, duke nxjerre ne breg me pare nenen dhe me pas te birin. Deti ka qene i trazuar sot ne plazhin e Spillese dhe Misioni yne eshte te shpetojme jete! Vrojtuesi i Plazhit IDAJET ROÇI, ka bere nje shpetim heroik duke rrezikuar jeten e tij. Nene e bir kane qene duke u mbytur ne det kur jane pikasur nga Idajeti. Ai ka nderhyre menjehere per t’i shpetuar, duke nxjerre ne breg me pare nenen dhe me pas te birin. Deti ka qene i trazuar sot ne plazhin e Spillese dhe ne lufte me dallget Idajeti ka pire uje dhe ka shfaqur probleme shendetesore. Ai eshte transportuar menjehere ne spital dhe eshte nen kujdesin e mjekeve. Forca Idajet 💪, te gjithe Vrojtuesit sot krenohen me emrin tend 🙏.

FREKUENTONI PLAZHET ME VROJTUES!

VROJTUESIT E PLAZHIT SHPETOJNE JETE! lufte me dallget Idajeti ka pire uje dhe ka shfaqur probleme shendetesore. Ai eshte transportuar menjehere ne spital dhe eshte nen kujdesin e mjekeve. Forca Idajet 💪, te gjithe Vrojtuesit sot krenohen me emrin tend 🙏.

FREKUENTONI PLAZHET ME VROJTUES!

VROJTUESIT E PLAZHIT SHPETOJNE JETE!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *