Soreca: BE e vlerëson gatishmërinë e Shqipërisë për të strehuar afganët – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Soreca: BE e vlerëson gatishmërinë e Shqipërisë për të strehuar afganët

Bashkimi Evropian e vlerëson gatishmërinë e Shqipërisë për të pritur afganët që janë larguar nga vendi i tyre për shkak të sundimit të talebanëve, tha sot ambasadori i BE-së në Shqipëri, Lugi Soreca.

Përmes një postimi në “Twitter” Soreca bëri me dije se ka diskutuar me ministren për Evropën dhe Punët e Jashme, Xhaçka dhe ministin e Brendshëm, Çuçi ditën e sotme, ku është informuar se Shqipëria po bën përgatitje për të strehuar afganët.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *