Skandali-Sarande/ Deshmia e rreme mban taksistin padrejtesisht ne burg-Stop-29 Qershor 2021 – Stop
Të Gjitha

Skandali-Sarande/ Deshmia e rreme mban taksistin padrejtesisht ne burg-Stop-29 Qershor 2021

Në “Stop” ka ardhur një denoncim nga vëllai i Romand Kukës, i cili na tregon me detaje, sesi është arrestuar dhe burgosur pa të drejtë i vëllai nga Prokuroria e Sarandës. I vëllai akuzohet për kultivim dhe shitje të lëndëve narkotike, por Romandi në këtë ngjarje ka qenë thjesht një taksist dhe nuk ka lidhje fare me 3 personat e tjerë, të cilët u kapën në flagrancë nga Policia në Konispol. Shkaku kryesor i dënimit të Romandit ishte deklarata e bashkëjetueses së njërit prej tre personave, që u kapën në flagrancë, Brunilda Gjikola. Ajo ka gënjyer, duke shpresuar të nxirrte nga burgu bashkëjetuesin e saj. “Stop” mundi që të identifikojë dëshmitaren Gjikola, e cila në një regjistrim me kamera të fshehtë pranon, se gjithcka ka qenë e rreme dhe Romandi rri kot në burg.Brunilda thotë, se nga frika dhe kompromisi i premtuar për partnerin, ajo gënjeu, duke deklaruar, se Romandi ishte organizatori i grupit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *