Skandali/ Medikamentet e skaduara hidhen buze lumit Erzen! – Stop
KLIPET

Skandali/ Medikamentet e skaduara hidhen buze lumit Erzen!

Kohë me pare emisioni Stop ka trajtuar në mëyrë të përsëritur ndotjen nga mbetjet spitalore dhe medikamentet e skaduara. Sërish të shtunën, më 21 mars, persona të papërgjegjshëm kanë hedhur ilace të skaduara në Pinet, Ndroq, buzë lumit Erzen.Kjo është një tjetër katastrofë mjedisore vetëm pak km nga Tirana dhe në një kohë, kur e gjithë popullsia shqiptare dhe botërore po lufton me pandeminë e corona virus.Por nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë thonë, që për këtë mungon baza ligjore.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *