Izolimi dhe kufizimi i levizjes penalizon pacientet e hemodializes! – Stop
KLIPET

Izolimi dhe kufizimi i levizjes penalizon pacientet e hemodializes!

Më 13 mars të 2020-ës, Qeveria shqiptare kufizoi qarkullimin e automjeteve në vend, në kuadër të masave ndaj pandemisë së koronavirus.Pas dy ditësh u kufizua edhe qarkullimi i këmbësorëve.Por në një emision televiziv ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu garantoi, se pacientët e dializës, do të gjendej zgjidhje, duke u siguruar transportin këtyre pacientëve.Por në të kundërt, djali i një pacienti me hemodializë, thotë, se tani që Qeveria ka kufizuar lëvizjen, nuk ka mundur që ta cojë babain për hemodialize, sepse e gjobisin policët. Ai thotë, se duhet vërtetim nga spitali, leje nga policia rrugore, si dhe ta cojë në spital. Po ai vetë nuk ka automjet.Transporti i pacientëve të hemodializës, ka qenë problem

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *