Skandali i denoncuar nga “Stop”, dërgohet për gjykim ish-sanitarja Tire Alldervishi – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Skandali i denoncuar nga “Stop”, dërgohet për gjykim ish-sanitarja Tire Alldervishi

Emisioni “Stop” me 12 Janar të 2021 denoncoi skandalin ne spitalin “Covid 2”, ku sanitjarja e këtij spitali, bën pazar me jetën e pacientëve.

Prokuroria e Tiranes dergon per gjykim Tire Alldervishin, ish-sanitaren e spitalit Shefqet Ndroqi.

Për gjykim cohën edhe Mira Bushi, Sheqerie Koci, Sidorela Çela, Erjola Jazxhi si dhe Gjylbra Halilaj, infermiere të këtij spitali, për akuzat e shpërdorimit te detyrës dhe mashtrimit. Po ashtu për gjykim është çuar edhe kolegia e Alldervishit, sanitarja, Rukie Hoxhaj.

Alldervishi, e cila ishte sanitare në spitalin COVID 2, u arrestua pas denoncimit nga vajza e një pacienteje të shtruar me COVID-19, të cilës i kishte marrë një shumë prej 8 milionë lekësh duke u hequr si infermiere në këmbim të shërbimit ndaj saj. Pacientja ndërroi jetë nga COVID-19 dhe nga bisedat me të bijën është zbuluar trajtimi çnjerëzor.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *